تبدیل حروف کوچک و بزرگ در اکسل

تبدیل حروف کوچک و بزرگ در اکسل

بدون دیدگاه

گاهی اوقات در جدوالی از قبل تایپ شده نیاز به تبدیل حروف بزرگ و کوچک در اکسل می‌باشد. ممکن است هنگام تایپ کردن، به اشتباه دگمه CapsLock فعال بوده باشد و یا بالعکس تعداد زیادی نام قطعه را که به صورت مخفف هستند و می‌بایست با حروف بزرگ تایپ شده باشند، تماما با حروف کوچک تایپ کرده باشیم.

در مواردی از این دست و یا جهت ایجاد نظم و شکل هماهنگ در داده های یک جدول، مانند تبدیل حروف اول تمام کلمات به حروف بزرگ، نیاز به روشی داریم که بتواند به راحتی و با سرعت زیاد تمامی این موارد را انجام دهد.

مشابه روش ایجاد لیست در اکسل، که قبلا توضیح داده شد و در نرم افزار Word ابزار آماده ای داشت، موارد بالا هم با استفاده از گزینه Change case در Word به شکل زیر قابل انجام است.

تبدیل حروف کوچک و بزرگ در اکسل

در محیط اکسل جهت انجام تمامی موارد گفته شده، نیاز به آشنایی با توابع ساده و کاربردی ذیل می‌باشد.

این سه تابع در گروه توابع متنی (Tet Functions) در اکسل بوده و تنها شامل یک وروردی متنی می‌باشند. البته متن مورد نظر می‌تواند شامل اعداد و علائم نیز باشد که قاعدتا تاثیری بر روی آنها نخواهد داشت.

تابع Lower :

از این تابع جهت تبدیل تمام حروف متن به حروف کوچک استفاده می‌شود.

=Lower (Text)

تبدیل حروف کوچک و بزرگ در اکسل

تابع Upper :

از این تابع جهت تبدیل تمام حروف متن به حروف بزرگ استفاده می‌شود.

=Upper (Text)

 

تابع Proper :

از این تابع جهت تبدیل کاراکتر اول کلمات به حروف بزرگ و بقیه کاراکترها به حروف کوچک استفاده می‌شود.

=Proper (Text)

تبدیل حروف کوچک و بزرگ

مستانه امینی

از سال ۱۳۸۴ تدریس را به صورت حرفه‌ای در زمینه مباحث Office، طراحی دیتابیس و برنامه‌نویسی آغاز کردم و در سالهای اخیر اختصاصا و با تمرکز بر روی Excel (به صورت ویژه Power Query و Power Pivot)، طراحی داشبرد و Power BI به فعالیت خود ادامه داده ام. آموزش و یادگیری مباحث جدید یکی از مهمترین علاقمندی‌های من بوده و هست.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.