خطای دسترسی به Power BI پس از به روز رسانی June 2020

خطای دسترسی به Power BI پس از به روز رسانی June 2020

یک دیدگاه

چگونه خطای دسترسی به Power BI را برطرف نماییم

اگر از سیستم عامل Windows 7 استفاده می‌کنید و Power BI را به نسخه June 2020 به روز رسانی کرده اید، حتما به پیام خطای دسترسی به Power BI حین باز کردن آن بر خورده اید.

در این شرایط معمولا نرم افزار را اجرا می‌کنید ولی پیام خطای دسترسی به Power BI را به صورت زیر دریافت می‌کنید:

We weren’t able to connect to the model

بر روی سیستم عامل Windows 7 این پیام خطا برای نسخه های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی دریافت می شود. پیش از این هم در به روز رسانی های قبلی گاهی پیام خطای مشابه دریافت می‌شد. برای رفع آنها راه های متفاوتی وجود داشت. به عنوام مثال، Clean Boot و بررسی سرویس یا نرم افزاری که موجب بروز اختلال شده بود. اما در مورد خطای اخیر، بهترین راه در حال حاضر بازگشت به آخرین نسخه قبل از به روز رسانی June 2020 می‌باشد.

حطای دسترسی به Power BI پس از به روز رسانی June 2020 در ویندوز 7

شما می‌توانید از لینک زیر نسخه May 2020 را دانلود کرده و پس از حذف نسخه June 2020، نصب نمایید.

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/fundamentals/desktop-latest-update-archive

بر اساس نیاز خود، می توانید در این صفحه، نسخه ۳۲ بیتی و یا ۶۴ بیتی را دانلود کنید. پس از حذف نسخه فعلی می‌توانید نسخه قدیمی تر را نصب نمایید. توجه داشته باشید که هر بروز رسانی جدید را پس از بررسی کردن نظرات کاربران در سایت رسمی کاربران Power BI و اطمینان از عدم وجود خطاهایی از این دست در نسخه مورد نظرتان دانلود و استفاده نمایید.

درصورت وجود سوالات بیشتر، در قسمت نظرات سوال خود را مطرح نمایید.

مستانه امینی

از سال ۱۳۸۴ تدریس را به صورت حرفه‌ای در زمینه مباحث Office، طراحی دیتابیس و برنامه‌نویسی آغاز کردم و در سالهای اخیر اختصاصا و با تمرکز بر روی Excel (به صورت ویژه Power Query و Power Pivot)، طراحی داشبرد و Power BI به فعالیت خود ادامه داده ام. آموزش و یادگیری مباحث جدید یکی از مهمترین علاقمندی‌های من بوده و هست.

یک دیدگاه

  1. خرداد ۱۴, ۱۴۰۰

    متشکرم من شما را در اینستا هم دنبال می کنم خانم امینی عزیز

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.